Forcefield chrbtový chránič Freelite

Motocyklový chrbtový chránič. Schválený pre európsky štandard EN1621-2 (Level 2). Ľahký, priedušný a flexibilný. Najvyššia možná ochrana CE Level 2. RPT technológia - dokáže pohlcovať viacnásobné nárazy na rovnaké miesto bez poškodenia. Nastaviteľný pás a ramenné popruhy. Ultra tenký - hrúbka iba 22,5mm. Dostupné veľkosti: XS - L.

99,95 €
S DPH
Dodané do 3 - 14 dní
Veľkosť
Množstvo
Skladom

  Security policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  Return policy

(edit with the Customer Reassurance module)

  • Motocyklový chrbtový chránič
  • Schválený pre európsky štandard EN1621-2 (Level 2)
  • Ľahký, priedušný a flexibilný
  • Najvyššia možná ochrana CE Level 2
  • RPT technológia - dokáže pohlcovať viacnásobné nárazy na rovnaké miesto bez poškodenia
  • Nastaviteľný pás a ramenné popruhy
  • Ultra tenký - hrúbka iba 22,5mm
  • Dostupné veľkosti: XS - L

V čom sú chrániče Forcefield Body Armour odlišné voči konkurencii?

Forcefield sa vybral cestou vytvorenia konceptu, že chrániče nemusia byť tvrdé, nepoddajné a nepohodlné na nosenie aby spĺňali ochrannú funkciu. Forcefield má momentálne vedúce postavenie na trhu v technológii výroby mäkkých chráničov. Chrániče sú navrhnuté tak, aby boli maximálne flexibilné, kopírovali proporcie tela, držali správne na svojom mieste a boli tak pohodlné, že ani nebudete premýšľať o jazde na motocykli bez nich. Najdôležitejším faktorom je však to, že mäkké chrániče Forcefield poskytujú lepšiu ochranu ako tvrdé nepoddajné chrániče iných značiek. Naše heslo je: OCHRANA BEZ KOMPROMISOV!

Čo znamenajú hodnoty Level 1 a Level 2 uvedené pri každom výrobku?

V skratke sú to výsledky testov ktorým podliehajú chrbtové chrániče. Testovaná energia nárazu je 50 joulov. Ak je hodnota prenesenej sily počas nárazu medzi 9 kilonewtonmi a 18 kilonewtonmi je chránič klasifikovaný ako Level 1. Ak je hodnota prenesenej sily počas nárazu menej ako 9 kilonewtonov, chránič je klasifikovaný ako Level 2. Čím je hodnota pre-nesenej sily nižšia, tým väčšiu ochranu výrobok poskytuje. Chrbtový chránič Pro Sub 4 v súčasnej dobe prenáša silu len 3,38 kilonewtonov čo je vynikajúci výsledok.

Aká veľká sila je jeden joul energie?

Štandard na testovanie motocyklových chráničov je náraz o sile 50 joulov. Počas testov v lab-oratóriu je sila nárazu štandardne 5 joulov. V bežnom živote je to sila porovnateľná s nára-zom tehly o váhe 2,5 kg z výšky dva metre.

Čo je KILONEWTON?

KiloNewton je množstvo prenesenej sily ktorá prejde skrz chránič počas nárazu. Je to v teda množstvo prenesenej sily, ktorá prejde do tela, čo vlastne určuje závažnosť zranenia pri priamom náraze.

Nitrex Evo

Takmer každý chránič Forcefield Body Armour® je vyrábaný použitím materiálu v trojuholníkovej štruktúre ktorý je označovaný ako NITREX Evo®. Táto štruktúra je vyrobená z priechodných stien, kde je šírka steny na základni vždy väčšia ako v hornej časti. Trojuholníkový tvar a navzájom pospájané steny tvoria štruktúru ktorá je pevná pričom materiál je mäkký a poddajný. Ideálny materiál na výrobu chráničov je ten, ktorý sa pri náraze stlačí do istej miery, ale potom sa pomaly vráti do svojho pôvodného tvaru a veľkosti. To znamená, že pohltí maximálne množstvo energie nárazu.

BECOOL™

BeCool™ je unikátne polyamidové vlákno ktoré poskytuje vysoké hodnoty priedušnosti a komfortu. Štvorkanálové vlákno má 3x väčšiu plochu ako bavlna, čo mu umožňuje správať sa ako ventilátor ktorý vyháňa teplý vzduch z vnútra materiálu a naopak vpúšťa studený vzduch do vnútra materiálu.

FF1054S
5 položky

Špecifické referencie